מעברים נגב-צפוני

המעבר משכיר ליזם בעל עסק

המעבר משכיר ליזם בעל עסק

טל כספי- יועצת עסקית

אם יש לך רעיון למוצר חדשני, עסק נדרש או שפשוט הבנת שכלוב הזכוכית של עבודה טל כספימשמונה עד חמש אינו מספק יותר כנראה שחלפה לך בראש המחשבה על להקים עסק.

עולם העבודה שרובנו פוגשים היום אינו מציע ביטחון תעסוקתי אמתי וטומן בחובו תקרות זכוכית רבות כלכליות ומקצועיות, יחד עם זאת המעבר ליזמות עסקית מעורר חששות גדולים,

איך עושים את זה נכון?

השלב הראשון הוא בחינה אובייקטיבית של הרעיון העסקי הכוללת גם בדיקת ייתכנות כלכלית, האם רעיון ישים?

האם העסק המדובר בעל פוטנציאל לרווחיות אמתית?

האם יש בידי היזם יכולת כלכלית לממן את העסק עד שלב הרווחיות?

אם נעשתה בחינה מעמיקה והתשובות הן "כן" לכל השאלות אפשר להתקדם.

 

השלב השני הוא שלב ההכנה המנטלית, להתמודד עם הפחדים מהפרידה מתלושה השכר, להתמודד עם האחריות להצלחה וכישלון, להיפרד מהרעיון של ימי חופשה ומחלה ועוד... מומלץ לבצע הכנה לשינוי עוד בתקופת העבודה שלך כשכיר.

ההכנה כוללת: לצבור מיומנויות רלוונטיות כגון ביצוע תפקידי שיווק ומכירה, אחריות על פרויקטים רלוונטים לתחום של העסק שיוקם ועוד.

קבלת הכשרות רלוונטיות לתחום העסק והפעילות העסקית במקום העבודה כשכיר.

לבצע הכנה פיננסית ליום שאחרי תלוש השכר האחרון כלומר לפתוח חסכון חודשי שיהיה זמין למקרה הצורך להקמת העסק ומימון עלויות המחיה בתקופה הראשונה לפתיחת העסק.

אם נדרשות הלוואות להקמת העסק מומלץ לבדוק אפשרות לקחת אותן לפני הפרישה מהעבודה, לעיתים קשה לעסק חדש ללא הוכחות הכנסה לקבל אשראי בנקאי, הקפידו לא "לפזר" את הכסף אלא להשתמש בו למטרה שלשמה יועד.

להתחיל לבנות רשת קשרים חדשה רלוונטית לעסק המוקם.

הכנה של התא המשפחתי לשינוי הצפוי בעקבות הקמת העסק. קיימו שיחה על הצורך שלכם ומה הסיכונים והסיכויים הגלומים בשינוי.

 

השלב השלישי הוא מעבר מדורג ככל שניתן בין עבודתך כשכיר לעבודה מלאה בעסק המוקם.

מעבר מדורג מחייב פינוי זמן לטובת השקעה בעסק, כדאי להשקיע בהכשרה מתאימה ולמצוא מישהו שעבר את הדרך ויוכל לייעץ בהתלבטויות הרבות שתתקלו בהן. השילוב בין עבודה כשכיר והקמת עסק אינטנסיבי מאוד אבל יכול לייצר מצב של רצף הכנסה ביום שתחליטו להתפטר מהעבודה.

השלב הרביעי הוא לקפוץ למים ולעבור לעבוד באופן מלא בעסק שהקמתם.

זהו שלב שדורש תעוזה, משמעת עצמית מיקוד ומחויבות גבוהה להצלחה שלכם, אבל אם הגעתם עד כאן זה רק עוד צעד אחד קטן... צאו לדרך והגשימו את החלום.

בהצלחה!

חזרה לכתבות לבעלי עסקים לחצו כאן

קצת עלי: טל כספי יועצת עסקית, בעלים של "טיכה יעוץ עסקי". בוגרת תואר שני במנהל עסקים. מומחית בתחום הייעוץ הפיננסי, כתיבת תוכניות עסקיות, תמחיר וגיוס אשראי. בעלת ניסיון עשיר בליווי והדרכה עסקית. מוזמנים לפנות, לשאול, להגיב מבטיחה להתייחס.

ticacons@gmail.com | 050-8610739

לדף הפייסבוק של טיכה לחצו כאן