מעברים נגב-צפוני

איך מוצאים את האיזון בין ניהול עסק עצמאי לבין החיים הפרטיים?

איך מוצאים את האיזון בין ניהול עסק עצמאי לבין החיים הפרטיים?

טל כספי- יועצת עסקית

 

בעלי עסקים פרטיים נוטים לחשוב שהצלחת העסק תלויה בזמינות שלנו וככל שנעבוד יותר טל כספיהעסק יצליח יותר או יכניס יותר כסף. צורת החשיבה הזו נכונה עד גבול מסוים, מעבר לו היא הופכת להיות מזיקה.

זמינות לצרכי הלקוחות והעסק לאורך כל שעות היממה אינה מאפשרת זמן רגיעה, התנתקות וזמן איכות משפחתי וזוגי ולעיתים מגיעה עד כדי פגיעה בשעות ובאיכות השינה. חוסר מסוג זה משפיעים בצורה ישירה על איכות החיים, רמת הריכוז, הבריאות השקט הנפשי ושיקול הדעת. עבודה סביב השעון היא למעשה במקרים רבים תוצאה של תפיסה שגויה שמייצרת חוסר יעילות ושחיקה גבוהה מאוד בניהול העסק. וזה הרי בדיוק מה שאנחנו לא רוצים להשיג...

אז מה בכל זאת ניתן לעשות כדי ששני הצדדים במשוואה, אתה והעסק שלך, תוכלו לחיות טוב יותר ולאורך זמן:

  1. להחליט מראש על שעות עבודה קבועות ומאוזנות ואם אין משבר דחוף יוצאים בזמן הביתה. בזמן שאתם בבית ניתן לייצר הפניית שיחות לעובד שנוכח בעסק ויודע איך להשיג אתכם במקרים דחופים או לשירות סינון שיחות אנושי. בואו נודה על האמת רובנו לא עוסקים בהצלחת חיים וברוב המקרים שאתם מטפלים ב"שעות הפנאי" ניתן לטפל מחר.

  2. לומדים לשפר את ניהול הזמן שלנו ושל העובדים ומספיקים יותר בזמן המוגדר לעבודה. ניהול זמן היא תורה שלמה ובקצרה גורסת שצריך להגדיר משימות לביצוע, להבחין בין משימות חשובות ודחופות לבין היתר, זיהוי גזלני הזמן וצמצום שלהם ולהקצות זמן לחשיבה ותכנון עתידי.

  3. לשפר את האצלת הסמכויות על עובדים תוך שמירה על מרכיב של פיקוח ובקרה.

  4. לכבד את הזמן הפנוי של העובדים, לא להפריע לעובד מחוץ לשעות העבודה אם אין מדובר במקרה בהול.

  5. לבקש מהעובדים לכבד את הזמן הפנוי שלך ולפנות במקרים דחופים בלבד.

  6. להוציא למיקור חוץ שירותים שגורם מקצועי יעשה בפחות זמן ובמקצועיות גבוהה יותר. למשל במקרים בהם הניהול הפיננסי של העסק כבד ומסורבל לבעל העסק יועץ פיננסי יוכל לנהל את התקציב ותזרים המזומנים ביעילות שתוכל לייצר חסכון בעלויות במקרים רבים.

  7. תשקיעו מחשבה האם ניתן לייצר בעסק שלכם ערוץ הכנסה פאסיבי, כזה שמייצר הכנסה שוטפת גם כשאתם לא נוכחים פיזית בעסק? נסו עד כמה שניתן למקם גיאוגרפית את העסק קרוב לביתכם, כך שיהיה נגיש לכם ותבזבזו כמה שפחות זמן בנסיעות. ניהול עסק יכול להיות תובעני, אתם צריכים להיות במיטבכם אז שמרו על איזון, דעו לקחת פסק זמן. תנהלו את העסק ולא שהעסק ינהל אתכם. בהצלחה

חזרה לכתבות לבעלי עסקים לחצו כאן

קצת עלי: טל כספי יועצת עסקית, בעלים של "טיכה יעוץ עסקי". בוגרת תואר שני במנהל עסקים. מומחית בתחום הייעוץ הפיננסי, כתיבת תוכניות עסקיות, תמחיר וגיוס אשראי. בעלת ניסיון עשיר בליווי והדרכה עסקית. מוזמנים לפנות, לשאול, להגיב מבטיחה להתייחס.

ticacons@gmail.com | 050-8610739

לדף הפייסבוק של טיכה לחצו כאן