קשרי מעסיקים

אנחנו ב"מעברים" יוצרים שיתופי פעולה עם מעסיקים באזור הדרום לקידום התעסוקה על ידי שילוב מעסיקים בפעילויות הקשורות לתעסוקה, חיזוק והגדלת רשת מעסיקים ושימוש ברשת הקשרים לטובת מחפשי העבודה, תושבי המועצות: בני שמעון, יואב ושער הנגב.

 


"מעברים נגב צפוני" פועלת להקמה וגיבוש של קהילת ההייטק TechNegev
ואתם יכולים לעזור לקידום וחיזוק הקהילה.

לפני כשנה נערך מפגש ב"גרין פאב" שבקיבוץ ניר עם עם עובדי היי-טק אזוריים במטרה להקים "קהילת היי-טק" אזורית שתאפשר שיח סביב התעסוקה בתחום באזורנו. 
במפגש נכחו הייטקיסטים משער הנגב שרובם יוצאים מדי יום לעבודה במרכז. 
הנוכחים העלו את הצורך בהגדלת אפשרויות התעסוקה בתחום באזור, ונוצרה קהילה וירטואלית. כעבור שנה, מספר החברים בקהילה הוא למעלה מ-150 והתעורר הרצון להפכה לקהילה ממשית.
התגבש צוות שיוכל "לתרגם" את העולם הזה ולדברר את צרכיו ומטרותיו- "המוח". אלה רסקין, רכזת תחום תעסוקה קהילתית ב"מעברים נגב צפוני": "ניסינו לחשוב מהו הדבק שיכול לחבר בין אנשים באזור והאם קיים כזה, לאור העובדה שכל אחד עוסק בתחום אחר של ההייטק ולרוב לא פנוי לדברים נוספים. הבנו שעלינו לבנות פלטפורמת חיבורים חזקה שתהווה נדבך משמעותי ביישובי הנגב הצפוני בפרט ובדרום בכלל". 

כדי ליצור את אותם חיבורים הוחלט על הפקת סדרת מפגשים בנושאים שונים בתחום, שיהוו זירה לחשיפה, היכרות והתארגנות. אלה: "ה'גרין פאב' מתנדב לארח אותנו, ב-13/7 נפגשנו ל meetup הראשון של קהילת TechNegev, הנוכחות הייתה יפה ונראה שאנחנו על הגל. ב 27/7 נערך הmeetup השני ואנו עתידים ליהנות מעוד רבים ואיכותיים."

אלון מילנר, ראש צוות פיתוח CRM בחברת 'קרדורקס' בהרצליה: "אני רואה בקהילה בסיס להתפתחות האזור, ליצירת קשרים לטובת פיתוח יזמות, פלטפורמה למשיכת מעסיקים וחברות לאזור ומוקד משיכה לצעירים להישאר או להגיע לנגב הצפוני. חוץ מזה, יש בירה!"

אורי פורת, מהנדס מכאני, מתמחה בפיתוח מכשור רפואי עובד כיום בחברת מדטרוניק
בירושלים, מוסיף: "קיימת תעשיית הייטק בנגב, ולמרות זאת ישנם עשרות אם לא מאות עובדים מוכשרים שמבלים שעות נסיעה ארוכות בדרכם לעבודה במרכז ובחזרה. החזון שלנו הוא להפוך את הנגב למרכז תעסוקתי פורח שמגייס עובדים מכלל אזור הנגב."

אלירן דרור, עובד בחברת Cyberbit כמהנדס אינטגרציה בכיר: "אנחנו נמצאים בתקופת תור הזהב של הנגב הצפוני ולמרות האיומים שישנם, יש כמה עובדות מוצקות בשטח שלפי דעתי מאפשרות את בניית הקהילה וההתפתחות האזורית בהקשר של הייטק: הרכבת, המכללה שמאפשרת לימודי תואר ראשון במדעי המחשב, שטח לבניית חממות היי-טק ליזמים ונכונות של אנשים טובים, חכמים ובעלי מוטיבציה מהאזור".

אלה רסקין: " נראה שהתהוותה תשתית טובה למתן פלטפורמה לקידום ואיחוד עובדי ההייטק בנגב. עם סיום הmeetups, הנוכחים לא ממהרים להתפזר ואפשר לראות איך הקהילה מספקת את המרחב לחלוק ידע ומידע, להיחשף לאפשרויות תעסוקתיות, להכיר שותפים וליצור את האקוסיסטם בתחום וכל זה על כוס בירה וצ'יפס".0.0