ייעוץ וליווי תעסוקתי

כשמו כן הוא – מטרתו לתת שרות ומענה לצרכי הפרט המחפש את דרכו התעסוקתית ומעוניין בייעוץ, סיוע וליווי מקצועי בתחום ההשתלבות בתעסוקה ופרנסה. מדור הפרט הינו כתובת לכל מי שמתגורר ביישובי המועצות והיישובים השותפים במעברים נגב צפוני המדור מספק מענים ושירותים מגוונים ומותאמי צרכים:

*יעוץ והכוון תעסוקתי בתהליך חיפוש העבודה.

*השתלבות תעסוקתית והשמה – חשיפה, שיווק והפניה למשרות מתאימות.
*טיפים והדרכה על הדרכים והערוצים האפקטיביים לחיפוש ומציאת עבודה.
*סיוע והדרכה בכתיבת קורות חיים אטרקטיביים והכנה לראיון עבודה.
*חיבור לגורמים מקצועיים ולארגונים בתחום התעסוקה.
*מידע והכוונה לתחום יזמות, הכשרות וקורסים ומידע על מעסיקים והזדמנויות תעסוקתיות באזור.

 
איך למצוא עבודה באמצעות LinkedIn? המדריך המלא למחפשי העבודה

ישבתם לחפש משרות באתרי הדרושים, סידרתם את קורות חיים שלכם, הודעתם לכל הסובבים שלכם שאתם מחפשים עבודה - אבל עדיין לא מצאתם עבודה- 
כדאי שתכירו את רשת החברתית לינקדאין


מה היא רשת–LinkedIn:
LinkedIn הינה רשת חברתית שנועדה ליצירת קשרים מקצועיים ועסקיים בין חבריה.
הרשת מאפשרת למשתמשיה ליצור פרופיל אישי, בו הם יכולים להציג את ניסיונם המקצועי
וליצור קשרים עם משתמשים אחרים על מנת לקדם קשרים מקצועיים או עסקיים.
ברשת זו גם המעסיקים יכולים לגייס עובדים ולמצוא אפשרויות העסקה או שותפויות עסקיות.

בפרופיל המשתמש ניתן להציג ידע, ניסיון, כישורים ויכולות מקצועיים, תיאור התמחויות מקצועיות, רקע לימודי והישגים בלימודים, והצגת המלצות מעסיק.
כדי להרחיב את מעגל המקושרים של כל משתמש ולהעצים את הפוטנציאל שבקשרים מקצועיים, קשרי המשתמשים בלינקדאין מדורגים לפי קרבה. דירוג זה מאפשר למשתמשים לבסס קשרים חדשים עם משתמשים שאינם מקושרים אליהם ישירות.

כדאי להיות שם, למקרה שירצו להציע לכם עבודה!
מעסיקים רבים הבינו כיום שרוב המועמדים הפוטנציאליים לתפקיד מסוים, לא בהכרח נמצאים עכשיו בתהליך חיפוש עבודה. רשת הלינקדאין מאפשרת למעסיקים להיחשף לעובדים מוכשרים ובעלי ניסיון, גם אם הם כרגע מועסקים במקום עבודה אחר.
מעסיקים וחברות השמה כיום אינם מסתפקים רק בהמתנה פאסיבית לקבלת קו"ח של מועמדים, אלא עושים שימוש ברשת הלינקדאין ופונים באופן יזום למועמדים ובכך מייעלים ומקצרים את תהליך הגיוס.

טיפים חשובים
בניית פרופיל אישי ועדכונו
הפרופיל הראשוני מתחיל למעשה כמו בפייסבוק- עם תמונה פרופיל. בניגוד לפרופיל האישי בפייסבוק - יש כאן חשיבות גדולה שהתמונה תקרין מקצועיות ורשמיות. בנוסף קיימת חשיבות רבה גם לאופן הצגת העבר המקצועי והתעסוקתי בצורה מסודרת, רשמית וברורה.
יכולות וכישורים
מאוד חשוב וכדאי להוסיף לפרופיל גם כישורים אשר מצביעים על היכולות שלכם.
שימו לב- אם לא תוסיפו יכולות אלו בעצמכם, המנוע של לינקדאין יציע כישורים עבורכם שיכולים להיות לא רלוונטיים.
הפונקציונאליות כאן היא שאנשי הקשר שלכם מצביעים, או אם תרצו עושים "לייק" , לאותם הכישורים ובכך מחזקים בצורה ניכרת את היכולת להימצא ע"י מעסיק בהתבסס על אותו הכישור.

בקשת המלצות
פונקציה נוספת אשר מציעה הרשת- היא קבלת המלצות ממעסיקים וקולגות, אשר יכולה לשפר את האמינות המקצועית המשודרת מדף הפרופיל שלכם, במיוחד כאשר אתם מחפשים עבודה.
חשוב מאוד - שהמלצות יהיו אמתיות ומומלץ להוסיף לפחות שלוש המלצות לפרופיל.

התחברות לקבוצות עניין משותפות
לאחר שסיימתם לבנות את הפרופיל, מומלץ להתחבר לכמה קבוצות עניין רלוונטיות בתחומים שבהם אתם עוסקים או רוצים להיות מועסקים.
ברשת לינקדאין עצמה יש כיום יותר משני מיליון קבוצות עניין ומטרת קבוצות אלו היא בראש ובראשונה ליצור קשר עם אנשים רלוונטיים לתחומים שבהם אתם פועלים. השתייכות לקבוצה תאפשר התחלת קשר עם אנשים המשתייכים לקבוצה וכאמור מגדיל מאוד את האפקטיביות העסקית שלכם, שכן ההסתברות של קבלת תגובה גדלה בצורה ניכרת.

לבנות רשת הכרויות אישית
רשת הלינקדאין, הינה רשת הבנויה ממעגלי הכרות. ככל שיש לכם יותר אנשי קשר מקושרים אליכם, יהיה לכם קל יותר ליצור קשר עם מעסיקים פוטנציאליים. בנוסף, ככל שתהיו יותר מקושרים הרושם על המעסיק הפוטנציאלי יהיה יותר חיובי לגביכם.

אז איך עושים זאת?
1. יש אפשרות לסנכרן את אנשי הקשר הקיימים בדוא"ל שלכם ולשלוח אליהם בקשה אוטומטית לצירופכם כמכרים ברשת- כדאי לשלוח לחברים, חברים מהעבודות קודמות, חברים לכיסא הלימודים ולכל מי שאתם חושבים שיהיה רלוונטי עבור הגדלת הקשרים ברשת.

2. לינקדאין מציעה לכם כל הזמן אנשים שאתם עשויים להכיר – תוכלו להציע להם שיצרפו אתכם לרשת החברים וכך תוכלו גם לגשת למכרים שלהם ולפנות אליהם להגדלת הקשרים.

3. מערך החברות בלינקדאין ממוין לפי דרגות הקשרים:
- אנשי הקשר שלכם נחשבים לדרגת קירבה ראשונה.
- אנשי הקשר של אנשי הקשר שלכם- מוגדרים כדרגת קירבה שנייה. בכל פרופיל כזה תוכלו לראות אלו אנשי הקשר המשותפים המחברים ביניכם.
- ואנשי הקשר של אנשי הקשר מדרגת קירבה שניה- מוגדרים עבורכם כדרגת קירבה שלישית.
כאשר רוצים לפנות אל אדם מדרגת קירבה שנייה או שלישית, עושים זאת באמצעות איש קשר. לכן יש ליחס חשיבות להגדלת מערך הקשרים שלכם באתר כיתרון לחשיפה מרבית.
היתרון בכל מערך דרגות הקרבה נעוץ ביכולת למפות את הקשרים בכל פרופיל שאתם מעיינים בו.

פנייה ישירה – למעסיקים ומגייסי עובדים
מי שמעוניין לנצל את רשת הלינקדאין בצורה הכי מקצועית שיש, יכול לשלוח פנייה ישירה למעסיקים פוטנציאליים למגייסי עובדים בחברות הפוטנציאליות.
כאשר אתם עושים פנייה יזומה למעסיקים- יש לעשות זאת בצורה רשמית, מכובדת בתוספת מלל עבור אודות חייכם המקצועיים, כישורים, תעודות וניסיון תעסוקתי אשר יכול לתרום לתגובה חיובית מהמעסיק לפנייתכם.
לא לשכוח להשאיר פרטים ליצירת קשר
יש להשאיר בלשונית-- “contact info” כתובת המייל שלכם, מספר הטלפון ואתר אישי אם קיים.

בהצלחה!